homsan_logo_payoff_green-2.png
Hem Om oss Daglig verksamhet Hemtjänst Assistans Individ & Familj Kontakt

Välkommen in till Homsans secondhandbutik "En gång till"

Här kan du shoppa barn- och babykläder samt leksaker. I butiken driver vi även en daglig verksamhet.

Butikens öppettider:

Måndag & tisdag klockan 10:00-16:00

Torsdag & fredag klockan 10:00-16:00

OBS: from 4/5 har butiken öppet klockan 11:00-18:00 på torsdagar.

Adress: Störtloppsvägen 38, Hägersten

Telefon: 08-680 77 77

Kontakta oss

Ledning & Administration


Anne Lagerman

VD

Telefon: 08-680 77 72

Mobil: 072-222 99 12

E-post: anne.lagerman@homsan.se

Mårten Sand

Chef Ekonomi & Administration  

Telefon: 08-680 77 71

Mobil: 072-222 99 11

E-post: marten.sand@homsan.se

Ingela Hellberg

Vik verksamhetschef Hemtjänst, Boendestöd, Ledsagning & Assistans

 Telefon: 08-588 01 706

Mobil: 070-760 03 06

E-post: ingela.hellberg@homsan.se

Lena Elfvingsson

Verksamhetschef Daglig verksamhet

 Telefon: 08-680 77 78

Mobil: 072-222 99 48

E-post:lena.elfvingsson@homsan.se

Lotta Bohlin

Verksamhetschef Spakafé Happy

Telefon: 08-122 933 25

Mobil: 070-013 44 09

E-post: dv@spakafehappy.se

Peter Sahlin (vik. för Ann Lindblad)

Arbetskonsulent

Telefon: 08-680 77 79

Mobil: 072-222 99 10

E-post: peter.sahlin@homsan.se

Johanna van den Bussche

 Arbetskonsulent & Verksamhetschef Studio 5

Telefon: 08-588 017 17

Mobil: 076-677 53 66

E-post: johanna.bussche@homsan.se

Elenor Larsson

Informatör

Telefon: 08-680 77 83

Mobil: 072-222 99 13

E-post: elenor.larsson@homsan.se

 

 

Hemtjänst, Boendestöd, Assistans & Ledsagning


Maria Doumbalakova

Bitr. verksamhetschef

Telefon: 08-588 01 709

Mobil: 07 66 77 67 45

E-post: maria.doumbalakova@homsan.se

Helena Islas Helgesson

Samordnare Assistans

Telefon: 08-588 01 704

Mobil: 070-770 24 57

E-post: helena.islas-helgesson@homsan.se

Mahmoud Assad

Affärsutvecklare

Telefon: 08-588 01 701

Mobil: 072-914 73 03

E-post: mahmoud.assad@homsan.se

 

IT-Support


Ali Ravandel

Telefon: 08-680 77 75

Mobil: 072-222 99 54

E-post: ali.ravandel@homsan.se  

Hitta till oss:

Homsan AB

Erikslundsgatan 4

126 32 Hägersten

Faxnummer: 08-12 45 48 98

Närmaste t-bana: Midsommarkransen

Nyhetsflöde:


2017-08-23 Med alla sinnen

Onsdagen den 23 augusti ordnas "Med alla sinnen" på Skansen som är en speciell dag där man bland annat får träffa djur, dansa och uppleva hur livet var förr i tiden.

Läs mer om Med alla sinnen.

skansen.JPG

2017-06-22 Glad sommar önskar alla vi på Homsan!

2017-06-20 Öppettider i butiken under sommaren

På torsdag 22/6 är butiken öppen klockan 10:00-15:00.

Butiken håller sommarstängt vecka 28-32.

2017-06-12 Homsan startar samarbete med Vintervikens Trädgård

Nu har vi äntligen startat upp ett samarbete med Vintervikens Trädgård där vi kommer att hjälpa till med olika trädgårdssyskor. Det blir odling, plantering, rensning och mycket annat. Läs mer om Vintevikens Trädgård.

2017-04-18 Homsan har ny företagsadress

I och med flytten från Bredäng så har Homsan nu ny företagsadress:

Erikslundsgatan 4, 126 32 Hägersten.


Besök Homsan på

Facebook.png

instagram-logo-930x698.jpeg